Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech od 21.6. do 1.7. 2024 nebude v provozu naše infolinka. Veškeré objednávky budou zpracovány bez omezení. V případě nutnosti nás kontaktujte emailem na info@best4house.cz. Děkujeme za pochopení. Váš tým Best4house

Difuzní lišta pro vlhké zdivo vnější

Kód: 1831-20324
Sleva
Značka: Gutta
684 Kč –25 %
Difuzní lišta pro vlhké zdivo vnější
684 Kč –25 % 513 Kč 513 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)
Varianta

Dvoudílná plastová PVC perforovaná lišta se stříškami nad otvory, která slouží k odvodu vodních par ze zdiva do volného prostoru. Tento typ je určen do exteriéru. V bílé barvě. Rozměr 70 x 14 x 2500 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Difúzní lišta je dvoudílná plastová perforovaná lišta sloužící k odvodu prosakujících vodních par ze zdiva do volného prostoru. Je opatřena krycími stříškami nad otvory a tím jí tak lze použít ve vnějším prostředí. Díky stříškám jsou otvory v liště chráněny proti zatečení stékající vody po fasádě i proti dešti či sněhu a to pod úhlem až do 45 stupňů. Z důvodu nadměrného koncentrování vodní páry tak může dojít k porušení omítky. K porušení omítky v místě střetu s podlahou lze předejít použitím difúzní lišty. Lišta zároveň funguje jako dilatace mezi různými druhy omítek. Při sanaci zdiva může difuzní lišta osazena v kritickém místě (např. nad podlahou) výrazně prodloužit životnost omítek.

  • Odvod vlhkosti ze zdiva (exteriér)
  • UV stabilní 

MONTÁŽ

1; Lišta se ke očistěnému zdivu (bez omítky) kotví pomocí cementových terčíků (obdoba kladení bělninových obkladů) ve vzdálenostech 40 - 60 cm od sebe.  Umisťuje se v úrovni podlahy, nad soklem nebo v úrovni dodatečně provedené hydroizolace. 

2; Suchou montáž provádíme pomocí natloukacích hmoždinek a distančních podložek, kterými se vymezí prostor nerovného zdiva s lištou. Nejlépe je použít podložky z umělé hmoty protože ta dlouhodobě odolává vlhkému prostředí.

Realizace: Difuzní lišta pro vlhké zdivo vnější

Doplňkové parametry

Kategorie: Izolace proti vlhkosti a radonu
Záruka: 24 měsíců
Materiál: PVC
Délka: 2500 mm
Výška: 70 mm
Hloubka: 14 mm
Ventilační otvor: 4 x 50 mm
Počet otvorů na liště: 40 ks/bm
Účinná plocha: 13%
UV stabilní: ano
Barva: bílá (lze přetřít akrylovou barvou)
Použití: venkovní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: