Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech od 21.6. do 1.7. 2024 nebude v provozu naše infolinka. Veškeré objednávky budou zpracovány bez omezení. V případě nutnosti nás kontaktujte emailem na info@best4house.cz. Děkujeme za pochopení. Váš tým Best4house

Paropropustná fólie Guttafol DO 135 S Plus (kontaktní)

Kód: 628-1615
Sleva
Značka: Gutta
2 929 Kč –14 %
Paropropustná fólie Guttafol DO 135 S Plus kontaktní 1n www.best4house.cz.jpg
2 929 Kč –14 % 2 490 Kč 33,20 Kč / 1 m2
Skladem (>5 ks)
Varianta

Maximálně spolehlivá, kontaktní, difúzně otevřená, paropropustná střešní folie s integrovanými samolepícími pásky po obou krajích s extrémní pevností spoje. K dispozici v černé barvě.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Střešní fólie Guttafol DO 135 S Plus je kontaktní 3-vrstvá difuzně otevřená folie opatřená dvěma samolepícími pásky po okrajích, kryté ochrannou folií. Slouží pro vytvoření doplňkové hydroizolační vrstvy šikmé střechy, popř. provětrávané fasády (bez přiznaných spár) se zvýšenou spolehlivostí a maximální pevností spoje. Je vyrobena z vysoce pevných polypropylenových textilií a vodotěsného filmu. Spolehlivě ochraňuje dřevěné prvky krovu a tepelnou izolaci před vodou v případě poškození střechy, netěsnostech střešní krytiny či fasádního obkladu. Vysoká mechanická odolnost umožňuje pokládku přímo na tepelnou izolaci, popř. dřevěné bednění. Difúzní folie kontaktní zároveň vysoce propouští vodní páry a umožňují tak odvětrání vlhkosti ve střešním plášti (např. syrové dřevo krovu). 

  • Vhodné na tepelnou izolaci i bednění
  • Zabraňuje degradaci dřevěných prvků
  • Předchází lokálnímu zatékání do interiéru
  • Vysoká paropropustnost a mechanická odolnost
  • UV ochrana na 1 měsíc
  • Tepelná stálost

MONTÁŽ

Folii je možné aplikovat ve vodorovných pruzích přímo na krokve nebo na suché a čisté bednění. Potištěná strana směruje ke střešní krytině (exteriéru). Pokládat se začíná u okapu a postupuje se směrem k hřebeni. Při montáží jednotlivých pásů je potřebné dbát, aby na materiálu nevznikaly vlnky a jiné nerovnosti, které by zamezovaly odvodu vody směrem k okapu nebo naopak přiváděly vodu ve směru ke kontralatím. Horizontální přesah je 12 cm a provádí se tak, aby byl spodní pás vždy překryt pásem vrchním. Na folii je pro lepší orientaci přesah vyznačen přerušovanou čárou. U hřebene, úžlabí či nároží je doporučen přesah alespoň 30 cm.

Folie se připevňuje nekorodujícími hřeby s plochou hlavou nebo pomocí mechanické sešívačky (a to vždy buď kryté přesahem dalšího pásu nebo kontralatí) a utěsněny těsnící páskou pod kontralatě Guttaband DO Profi. Je důležité, aby byl zabezpečen odtok vody po fólii a odvětrání případné vlhkosti z konstrukce. Minimální výška kontralatě je 40 mm. Na okapovou hranu se folie připevňuj pomocí pásky Gutta Reparband k okapnici. Vertikální spoj folie se provádí pouze pod kontralatí a s minimálním přesahem 20 cm. V místě spoje pod kontralatí je potřebné slepení páskou Reparband a spoj přelepit páskou Guttaband DO Profi.

Při montáži je potřeba zamezit styku folie s ropnými látkami, různými rozpouštědly či chemickou impregnací na ochranu dřeva. Folie také nesmí být vystavena přímému slunečnímu záření delší dobu než 1 měsíc. Folii je potřebné zakrýt krytinou co nejdříve po montáži, což výrazně přispěje k její trvanlivosti a spolehlivosti. Nedodržení daných podmínek může vést ke snížení či úplné ztrátě vodotěsnosti folie.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kontaktní fólie
Záruka: 24 měsíců
Materiál: polypropylenová textílie
Rozměry: 50 x 1,5 m
Tepelná stálost: od -30°C do + 90°C
Propustnost vodních par: 1200 g/m2/den
Hodnota sd: 0,02 m
UV ochrana: 1 měsíc

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: