Paropropustná fólie Guttafol DO 165 Metal (kontaktní)

Kód: 923-3452
Sleva
Značka: Gutta
10 169 Kč –15 %
Paropropustná fólie Guttafol DO 165 Metal kontaktní 1n www.best4house.cz.jpg
10 169 Kč –15 % 8 644 Kč 230,51 Kč / 1 m2
Skladem (>5 ks)
Varianta

Speciální 4-vrstvá difúzní fólie opatřená mikroventilační a separační rohoží, vhodná pod falcované plechové krytiny. Tlumí hluk a spolehlivě chrání krytinu před korozí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kontaktní fólie Guttafol DO 165 Metal je nadstandardní, 4-vrstvá ventilační a separační difuzní folie, určená pro vytvoření doplňkové hydroizolační vrstvy vhodná pod falcovanou plechovou krytinou. Skládá se z pevných polypropylenových textilií, vodotěsného filmu a 8 mm silné ventilační a separační rohože.

Tato kontaktní fólie spolehlivě odvádí případný kondenzát vznikající na spodní straně plechové krytiny a díky tomu je krytina chráněna před vznikem koroze. Zároveň umožňuje odvětrání vodních par procházejících střešním pláštěm z interiéru, např. z důvodu nedokonale provedené parotěsnící vrstvy.

Foto: Srovnání originálu Guttafol DO 165 Metal s běžnou fólií

  • Ochrana krytinu před korozí
  • Spolehlivý odvod kondenzátu ze spodní strany krytiny
  • Tlumí hluk deště
  • Nadstandardní pevnost
  • Vysoká paropropustnost

MONTÁŽ

Folii je možné aplikovat ve vodorovných pruzích přímo na krokve nebo na suché a čisté bednění. Potištěná strana směruje ke střešní krytině (exteriéru). Pokládat se začíná u okapu a postupuje se směrem k hřebeni. Při montáží jednotlivých pásů je potřebné dbát, aby na materiálu nevznikaly vlnky a jiné nerovnosti, které by zamezovaly odvodu vody směrem k okapu nebo naopak přiváděly vodu ve směru ke kontralatím. Horizontální přesah je 12 cm a provádí se tak, aby byl spodní pás vždy překryt pásem vrchním. Na folii je pro lepší orientaci přesah vyznačen přerušovanou čárou. U hřebene, úžlabí či nároží je doporučen přesah alespoň 30 cm.

Folie se připevňuje nekorodujícími hřeby s plochou hlavou nebo pomocí mechanické sešívačky (a to vždy buď kryté přesahem dalšího pásu nebo kontralatí) a utěsněny těsnící páskou pod kontralatě Guttaband DO Profi. Je důležité, aby byl zabezpečen odtok vody po fólii a odvětrání případné vlhkosti z konstrukce. Minimální výška kontralatě je 40 mm. Na okapovou hranu se folie připevňuj pomocí pásky Gutta Reparband k okapnici. Vertikální spoj folie se provádí pouze pod kontralatí a s minimálním přesahem 20 cm. V místě spoje pod kontralatí je potřebné slepení páskou Reparband a spoj přelepit páskou Guttaband DO Profi.

Při montáži je potřeba zamezit styku folie s ropnými látkami, různými rozpouštědly či chemickou impregnací na ochranu dřeva. Folie také nesmí být vystavena přímému slunečnímu záření delší dobu než 1 měsíc. Folii je potřebné zakrýt krytinou co nejdříve po montáži, což výrazně přispěje k její trvanlivosti a spolehlivosti. Nedodržení daných podmínek může vést ke snížení či úplné ztrátě vodotěsnosti folie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kontaktní fólie
Záruka: 24 měsíců
Materiál: Čtyřvrstvá PP membrána s nakašírovanou mřížkou z polypropylenu
Rozměry: 25 x 1,5 m
Tepelná stálost: od -30°C do + 90°C
Paropropustnost vodních par: 1200 g/m2/den
Plošná hmotnost: 580 g/m2
Paropropustnost Sd: 0,02 m
UV odolnost: 3 měsíce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: