Parotěsná fólie Guttafol ALU Therm Plus (řez na míru)

Kód: 2834-13816
Sleva
Značka: Gutta
84 Kč –10 %
Parotěsná fólie Guttafol ALU Therm Plus (řez na míru)
84 Kč –10 % 75 Kč 62,50 Kč / 1 m2
Skladem (>5 ks)
Varianta

Guttafol ALU Therm Plus (reflexní) je parotěsná unikátní folie kombinující vlastnosti parozábrany a tepelné izolace střechy. Reflexní folie s vysokou parotěsností, nahrazuje 70 mm tepelné izolace ( 30% úsporou energie).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Reflexní folie Guttafol ALU Therm obsahuje tři základní vlastnosti, kterými jsou parotěsnost, reflexe sálavého tepla  a  tepelná izolace. Tato parozábrana se vyrábí laminací reflexní kovové vrstvy na bublinkovou fólii. Až 92 % tepelného záření je díky metalizované vrstvě odrazeno zpět do místnosti. Reflexní vrstva v kombinaci se vzduchovými polštářky bublinkové folie a vzduchovou mezerou mezi folií a vnitřním obkladem, působí jako dodatečná tepelná izolace střechy a nahrazuje až 7 cm minerální vaty. Uvedeme příklad: pokud by byla tepelná izolace střechy o tloušťce 10 cm, tak přidáním parotěsné reflexní folie Guttafol ALU Therm Plus získáte dalších 7 cm navíc, čímž celkem dostanete 17 cm tepelné izolace. Aplikováním této folie se odstraní tepelné mosty mezi tepelnou izolací střechy a krokvemi. Působí i jako tepelná izolace podkroví. Výpočet návratnosti folie je 1 - 2 .

Reflexní folie Guttafol ALU Therm Plus zamezí pronikání vlhkosti z interiéru do tepelné izolace střechy, která je propustná pro vzdušnou vlhkost a dochází v ní k velkému teplotnímu spádu. Teplý vzduch v místnosti může mít totiž větší vlhkost než studený vzduch venku. Neaplikováním parotěsné zábrany dochází ke kondenzaci vlhkosti v izolaci. Důsledkem toho dochází ke snížení tepelné izolace střechy. Tvoří se tepelné mosty, kterými proniká teplo z interiéru ven a také vlhne dřevo ve střeše, tvoří se plísně a vlhké skvrny na stropech a stěnách. Životnost střechy se zkracuje.

Nejčastěji se parotěsná folie používá jako tepelná izolace podkroví interiéru, či jako tepelná izolace střechy. Zabraňuje prostupu vlhkosti obvodovým či střešním pláštěm. Parotěsná zábrana se umísťuje v konstrukci před tepelnou izolaci, směrem z interiéru, případně mezi vrstvami tepelné izolace střechy (určení síly vrstev dle doporučení výrobců tepelných izolací).  Lze jí tak použít u střech všech typů a velikostí, rodinné domy, obytné domy, administrativní domy, haly, zemědělské budovy (vytváří se tepelná izolace podkroví v interiéru), také u obvodových stěn, bazénů, do základů, podlah. Folie je vhodná i pro izolace potrubí (vodního, odpadního) i pro udržení požadovaných teplot (klimatizace, vzduchotechnika). Zároveň může sloužit i jako zvuková izolace a hodí se tak pro bytové dveře či garážová vrata.                                                                                                                                V konstrukcích oddělujících jednotlivé vytápěné prostory (příčky, stropy) se parotěsná zábrana nepoužívá.

Nabízíme také řez na míru, přičemž šířka role bude vždy 1,2 m, délka role je volitelná.

 • Funguje jako tepelná izolace podkroví, dokáže nahradit až 70 mm skelné vaty
 • 30% úspora tepelné energie a tedy i nákladů na vytápění či klimatizaci
 • Snadná montáž i manipulace s materiálem
 • Odraz až 92 % sálavého tepla zpět do interiéru
 • Dlouhodobá životnost a záruka kvality Gutta 
 • Chrání před elektromagnetickým zářením
 • Vysoká pevnost v obou směrech
 • Odolnost proti UV záření a chemickým látkám
 • Parotěsná fólie = 100 % parozábrana
 • Termoizolační vrstva je nenasákavá
 • Odolná proti škůdcům

Schéma:  Řez tepelnou izolací střechy za použití parotěsné reflexní folie Guttafol ALU Therm a Guttafol DO 135 Reflex

MONTÁŽ

Parotěsná folie Guttafol ALU Therm Plus se lehce připevňuje a postup její montáže je shodný s montáží klasických parotěsných folií. Při realizaci tepelné izolace střechy se parotěsná folie napne pod krokve reflexní stranou směrem do místnosti. Přesah pásů se ponechává cca 5 cm. Aby se zamezilo pronikání vodních par do tepelné izolace podkroví, lepí se spoje páskou Uniband nebo DS alu band. Nesmí se zapomenout dotěsnit také všechny výřezy kolem stěn, střešních oken a komínů a to butylovou páskou Butylband nebo trvale pružným Butylkaučukovým tmelem. Na parotěsnou fólii se namontují dřevěné hranoly nebo kovové profily, na ty se připevní sádrokarton, případně jiný obklad. Pro zachování maximálního efektu termoreflexe je potřebné dodržet vzduchovou mezeru mezi fólií a obkladem 2,5 - 3 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Parotěsné fólie
Záruka: 24 měsíců
Rozměr role: 1,2 x 25 m (30 m2)
Tloušťka: 10 mm
Voděodolnost: vyhovuje (2 kPa)
Propustnost páry: sd > 100 m
Vliv umělého stárnutí: vyhovuje
Smykové namáhání: min. 115 N
Odolnost proti protrhání: min 60 N
Teplotní stálost: od - 40°C do + 80°C
Tepelný odpor: ≥ 1,1 m2 K/W

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: