Polyvinylchloridová trapézová deska PVC trapéz - čirá

Kód: 1703-5988
Novinka
Značka: Gutta
550 Kč 305,56 Kč / 1 m2
Skladem (>5 ks)
Varianta

Trapézová deska s hladkým povrchem  s tloušťkou 0,8 mm, vyrobená z PVC, rozměr desky 2000 x 900 mm. Vyrobená v Německu, UV ochrana. Barva čirá. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prosvětlovací PVC deska s profilem trapéz je vyrobená z polyvinylchloridu, díky tomu je vysoce elastická, má hladký povrch a je velmi transparentná. PVC trapézová deska se vyznačuje hlavně nízkou hmotností a dobrou světelnou propustnosti. Nízká hmotnost umožňuje lehkou manipulaci a instalaci. Doporučujeme ji pro zastřešení zahradních přístřešku, přístřešku pro auto, prosvětlení stěn i střech obytných a průmyslových staveb a i zastřešení bazénů. Desky nejsou příliš odolné vůči krupobití. PVC desky nabízíme také v profilu vlna jako vlnité desky: Polyvinylchloridové PVC vlnité desky.

U trapézových desek není možný řez na míru.

  • Vyrobená v Německu.
  • Elastická a nízká hmotnost
  • Vysoká transparentnost
  • Nízká cena
  • UV odolná
  • Jednoduchá, rychlá montáž bez nutnosti spojovacího materiálu

 INSTALACE ZASTŘEŠENÍ:

Před instalací trapézových desek je nutné připravit nosnou konstrukci. Nejlepší je zvolit konstrukci dřevěnou. Horní líc podkladních latí je nutno opatřit bílým nátěrem, nebo použít metalizovanou pásku Guttaband AL, aby se předešlo nadměrnému přehřívání konstrukce. Maximální povolená rozteč latí je 400 mm pro PVC. V oblastech s nadmořskou výškou nad 600 m a výše by měla být tato rozteč poloviční. Sklon střechy by mněl být 10° (minimálně 7°), z důvodu odtoku dešťové vody a samočistícího efektu desek dešťovou vodou. Z důvodu absorpce tepla nedoporučujeme pokládat desky na tmavou konstrukci. Ideální je nosnou konstrukci připravit s takovými rozměry, aby byli co nejmenší prořezy desek. Následně na střešní latě nalepte podkladní pěnovou pásku, která zmírní akustiku a vibrace. Řezání je vhodné provádět ruční nebo elektrickou pilou s jemným ostřím. Zároveň je nedoporučujeme řezat při teplotě nižší než 10 °C. Do desky doporučujeme vrtat kónickým vrtákem HSS. Při vrtání musí být deska v místě vrtu podložena a řádně ukotvena. Doporučujeme do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát distanční podložku typu trapéz. Potřebné otvory pro vrut je nutné vrtat s otvorem o větším průměru, aby se předešlo poškození desek díky možné dilataci. Používejte pouze vruty s plastovou podložkou a ochrannou čepičkou např. nerez vruty V2A. Spotřeba je cca 12 ks na 1 m2. Desky nedoporučujeme spojovat lepením ani šrouby. Pouze se navzájem překládají.

Foto: Polyvinylchloridová trapézová deska PVC trapéz - čirá

Doplňkové parametry

Kategorie: Polyvinylchloridové trapézové desky
Záruka: 24 měsíců
Materiál: Polyvinylchlorid
Provedení: Profilovaný
Tvar desky: Trapézová
Povrch: Hladká struktura
Řez na míru: Ne
Délka: 2 m
Šířka: 0,9 m
Tloušťka: 0,8 mm
Barva: Čirá
Účel: Pergoly, Zahradní přístřešky, Prosklení stěn, Bazény, Průmyslové haly
Vyrobeno: Německo
Profil: 76 / 18 mm
Součinitel prostupu tepla: 5,7 W / m2K
Teplotní rozsah: -20°C až + 60°C
Chemická odolnost: DIN 16929
Propustnost světla - čirá: 84 %
Třída hořlavosti: B1
UV ochrana: Ano (jednostranná)
Odolná vůči krupobití: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: