Zahradní skleník KYKLOP 3 x 4 m, polykarbonát 4 mm

Kód: LG1501
Sleva Záruka 10 let Doporučujeme Ukrajinský skleník
16 106 Kč –30 %
Zahradní skleník KYKLOP 4 m www.best4house.cz 1
16 106 Kč –30 % 11 191 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta

Robustní, ocelový, obloukový, průchozí skleník s vynikajícími termoizolačními a odolnostními schopnostmi, s ventilačním oknem, z galvanicky pozinkovaných omega profilů o síle až 0,85 mm. S délkou od 3 m do 6 m a šířkou od 2 m do 3 m. S tloušťkou zasklení polykarbonátem od 4 mm do 6 mm, britské výroby, s UV ochranou. Bez nutnosti základů. Skleník je průchozí. Prodloužená záruka. Dárekčisticí prostředek na desky z polykarbonátu v ceně 520 Kč + Teploměr / vlhkoměr v ceně 299 Kč + kroucené tyčky na rajčata - sada 4 kusů 6 mm x 180 cm v ceně 224 Kč.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Polykarbonát z Velké Británie, konstrukce z Ukrajiny, kompletace v ČR.

Dárekčisticí prostředek na desky z polykarbonátu v ceně 520 Kč + Teploměr / vlhkoměr v ceně 299 Kč + kroucené tyčky na rajčata - sada 4 kusů 6 mm x 180 cm v ceně 224 Kč. Akce do vyprodání zásob.

Všechny rozměry skleníku KYKLOP včetně příslušenství naleznete po kliknutí zde.

Skleník KYKLOP je produktem roku 2020 v kategorii skleníky na slovenském srovnávači cen Heuréka.sk. Polykarbonátový skleník KYKLOP je robustní ocelový zahradní skleník z galvanicky pozinkovaných bezúdržbových ocelových omega nosných profilů o síle 0,70 až 0,85 mm. Skleník KYKLOP má zvýšenou hustotu nosných oblouků na pouhých 60 a 80 cm vedle sebe. Malá rozteč oblouků zaručuje vysokou zatíženost celé konstrukce skleníku, a i proto je vhodný i do vyšších poloh a horších klimatických podmínek. Dvoudílné dveře jsou osazené, jak v předu, tak i vzadu, přičemž lze otevřít jen horní část dveří jako okno pro větráni a tím při větrání zamezit vstupu zvířat. Místo zadních dveří je možné do stěny umístit větrací okénko a instalovat automatický otvírač střešního okna. Díky němu můžete automaticky regulovat teplotu uvnitř skleníku a nahradit tak manuální otevírání či zavírání oken. Střešní okno nelze doobjednat. Skleník je průchozí.

Výplň skleníku KYKLOP tvoří čirý dutinkový (komůrkový) polykarbonát MARLON LONGLIFE o síle 4 mm nebo 6 mm s UV ochranou, vyrobený ve Velké Británii prémiovým britským výrobcem BRETT MARTIN Ltd. Jeden z nejkvalitnějších polykarbonátů na evropském trhu. Polykarbonát obsahuje koextrudovaný přitavený UV filtr, díky kterému vlivem slunce nežloutne ani nekřehne. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál. Polykarbonát MARLON LONGLIFE obsahuje zkušební protokol ze Státního zdravotního ústavu Praha, ten potvrzuje, že se z polykarbonátu neuvolňují žádné škodlivé látky. Odolností proti povětrnostním vlivům předčí všechny běžné desky. Nejodolnější vůči výkyvům počasí, sněhovému zatížení a krupobití. I po mnohaletém účinku tropického podnebí zjišťujeme jen velmi malou změnu jeho čirosti nebo zbarvení. Výplň skleníku s polykarbonátem o tloušťce 4 mm je určený pro běžné využití, o tloušťce 6 mm pro náročnější zahrádkáře.

Poskytujeme prodlouženu záruku až 10 let na polykarbonát. 

Usazení skleníku KYKLOP na zahradu není technicky náročné. Konstrukce skleníku se vkládá do základového výkopu, který se provádí pouze po obvodu skleníku. Skleník KYKLOP není nutné podezdívat, postačí pouze zakopat do cca 20-25 cm hluboké brázdy a zafixovat silnými kotvami ve tvaru písmene T, které pak brání vytržení skleníku ze země. Skleník KYKLOP lze ukotvit i na dřevěnou, zděnou nebo betonovou podezdívku. T-profily zapusťte do zděné či betonové podezdívky. Podezdívku doporučujeme vybudovat až po postavení ocelové konstrukce skleníku.

 Foto: Zahradní skleník z polykarbonátu KYKLOP

  • Robustní ocelový obloukový zahradní skleník
  • Vynikající termoizolačními vlastnosti
  • Dvě dvoukřídlý dveře s ventilačním oknem
  • Omega nosní profily o síle až 0,85 mm
  • Zvýšena hustota nosných oblouků na pouhých 60 a 80 cm
  • Prodloužena záruka na polykarbonát 10 let
  • Skleník KYKLOP je průchozí
  • Výplň polykarbonátem MARLON LONGLIFE prémiovým britským výrobcem BRETT MARTIN 
  • Instalace skleníku do země i na podezdívku
  • Jednoduchá montáž

Video: Zahradní skleník z polykarbonátu KYKLOP

Pokud hledáte prostorný a odolný skleník, který na zahradu postavíte bez nutnosti stavby podezdívky, tak jste v kategorii Obloukové skleníky, správně.

Tyto skleníky se díky obloukové konstrukci vyznačují výbornou odolností. Odolají i silnému větru či větší sněhové pokrývce. Oblouková konstrukce zároveň poskytuje efektivnější využití vnitřního prostoru. Další nezanedbatelnou výhodou je, že při montáži skleníku není potřebné budovat žádnou betonovou základnu a skleník na zahradu umístíte pomocí silných kotev. 

RADY A TIPY:

Poslední roky je velkým hitem BIO zelenina. Každý z nás chce být fit a pro své zdraví, se víc než kdy dříve, snažíme udělat maximum. A taková vlastní vypěstovaná zelenina ze zahrádky je tím nejlepším způsobem, jak toho docílit. Krásně červená a chutná rajčátka, nebo voňavá paprika jak z dob našeho dětství. Že je to nemožné? Ne se skleníky z naší nabídky.

Podle čeho se ale v široké nabídce skleníků orientovat?

Nejdůležitější je rozhodnout se, k čemu by měl skleník sloužit (jaký typ zeleniny chcete pěstovat, pro kolik lidí) nebo kam ho na zahradě umístíte. Jestli bude samostatně stojící nebo upevněný ke zdi.

Důležité je také zaměřit se na materiál, z kterého bude skleník postaven. Nejedná se jenom o výplň skleníku (i když to je asi jedna z prvních otázek, která Vám při rozhodnutí se mít skleník, vyvstane), ale i o jeho konstrukci. O tom, jestli je lepší výplň sklo nebo polykarbonát se vede nespočetné množství debat.  100% výhercem ale není ani jeden. Každý z nich má své výhody i nevýhody.

Sklo má výbornou propustnost slunečního světla a v dnešní době je vyráběno v různých povrchových úpravách, takže se nemusí jednat pouze o čiré provedení.  Díky efektu rozptylu slunečních paprsků, nedojde ani k popálení rostlin sluncem. Také vydrží silný vítr či větší zatížení sněhovou pokrývkou. Má však horší izolační vlastnosti a je náchylnější na prasknutí nebo rozbití.  Také je při výběru skleněné výplně potřebné počítat jak s vyšší hmotností celého skleníku, nutností výstavby betonového základu tak i vyššími celkovými náklady.  (složitější příprava před instalací)

Polykarbonát je lehčí než sklo a lépe se s ním i manipuluje. Má výborné tepelně izolační vlastnosti a je opatřen UV vrstvou. Nejčastěji mívá tloušťku 4-10 mm, přičemž platí přímá úměra, že čím větší tloušťka je, tím je lepší i izolace. Polykarbonátová výplň je hodně odolná a pružná a právě proto dokáže výborně ustát i silný déšť či krupobití. Na rozdíl od klasických skleníků, je možné polykarbonátové skleníky upevnit přímo do země bez nutnosti budování betonové podezdívky.

A co se samotné konstrukce týká, můžete volit mezi pozinkovaným profilovaným plechem, plastem, nebo hliníkovým profilem.   

Skleníky dělíme na klasické se sedlovou střechovou a na skleníky s obloukovou střechou.

Důležité je také myslet na způsob odvětrávaní skleníku. A to nejen v létě, kdy hrozí přehřátí skleníku ale také v zimních měsících, aby se zabránilo vzniku a šíření hub a plísní.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Skleníky KYKLOP
Záruka: 10 let
Tvar skleníku: Obloukový zahradní skleník
Výrobce: Lanit Plast
Podezdívka: Ne
Délka skleníku: 4 m
Šířka skleníku: 3 m
Tloušťka konstrukce: 0,85 mm
Tloušťka zasklení: 4 mm
Zasklení: Polykarbonát
Váha: 77 kg
Barva: stříbrná
Rozteč nosných oblouků: 0,70 m
Zastavěná plocha: 12 m2
Šířka (vnější): 3,00 m
Délka (vnější): 4,00 m
Výška (vnější): 2,05 m
Dveře: 2 x dvojité na pantech
Šířka dveří: 0,70 m
Výška dveří: 1,70 m
Materiál konstrukce: ocelový skleník
Materiál prosklení: polykarbonát 4 mm
Záruka na prosklení: smluvní - 10 let na nerozbitnost krupobitím

Video

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JV Avatar autora | 26.1.2024
Zatím jsem je porozbalil a zatím čekám se stavbou na lepší počasí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: