Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech od 21.6. do 1.7. 2024 nebude v provozu naše infolinka. Veškeré objednávky budou zpracovány bez omezení. V případě nutnosti nás kontaktujte emailem na info@best4house.cz. Děkujeme za pochopení. Váš tým Best4house

Zahradní skleník VITAVIA IDA 900, polykarbonát 6 mm, zelený

Kód: LG568
Záruka 15 let Britský skleník
8 990 Kč –13 %
sklenik vitavia ida 900 zeleny best4house
8 990 Kč –13 % 7 740 Kč
Skladem (4 ks)
Varianta

Nadstandardně kvalitní skleník ke zdi z polykarbonátu 6 mm a eloxovaných hliníkových profilů s rozměry š 1,31 x h 0,69 x v 1,84 m od renomovaného výrobce VITAVIA GARDEN LTD z Velké Británie, s posuvnými dveřmi, 1 x střešní ventilační okno a možností pozinkované ocelové základny. Plocha 0,9 m2. Záruka 15 let na konstrukci a 10 let na polykarbonát. Barva: zelená.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skleník z Velké Británie, výrobce VITAVIA GARDEN.

Všechny rozměry skleníku IDA a jeho příslušenství naleznete po kliknutí zde.

Prémiový klasický sedlový skleník ke zdi z kaleného matného skla síly 4 mm nebo polykarbonátu o tloušťce 4 a 6 mm a eloxovaných hliníkových profilů od renomovaného výrobce VITAVIA GARDEN LTD z Velké Británie. Kalené matné zahrádkářské sklo nebo polykarbonát je do hliníkových profilů uchycen pomocí ocelových sponek. Dané řešení je velice kvalitní a významně zvýšilo celkovou stabilitu a pevnost celého skleníku vůči povětrnostním vlivům, jako je silný vítr, a i sněhové zatížení. Kvalitu konstrukce zaručuje 15 - letá záruka. Výhodou sedlového skleníku IDA je, že již obsahuje střešní okna, účelné jedno nebo dvoukřídlé posuvné dveře a je možné dokoupit pozinkovanou ocelovou základnu. Vybírat můžete ze dvou barevných variant a to stříbrná – přírodní eloxovaný hliník nebo zelená - barevný lak. Skleník IDA lze postavit na klasickou zděnou podezdívku nebo na ocelovou základnu, která podezdívku nahrazuje.

Uváděné rozměry skleníku jsou max. vnější rozměry skleníku a nemohou být použity pro vyměření a stavbu podezdívky. Podezdívku tak doporučujeme vybudovat až po postavení ocelové konstrukce skleníku. Při stavbě bez podezdívky dokoupení základny určitě doporučujeme. 

Poskytujeme prodlouženu záruku až 15 let na konstrukci. 

Výplň skleníku IDA tvoří kalené matné zahrádkářské sklo o tloušťce 4 mm, které je velmi odolné vůči úderům a nárazům a v případě, že se tříští, vznikají malé neostré kousky, u kterých se zmenšuje pravděpodobnost zranění. Jedná se o velmi důležitou vlastnost skleníku, kterou ocení hlavně rodiče malých dětí pobíhajících po zahradě. Sklo má výbornou propustnost slunečního světla. Díky efektu rozptylu slunečních paprsků, nedojde ani k popálení rostlin sluncem. Také vydrží silný vítr či větší zatížení sněhovou pokrývkou.

Další varianta zasklení skleníku IDA je čirý dutinkový (komůrkový) polykarbonát MARLON o síle 4 nebo 6  mm s UV ochranou, vyrobený ve Velké Británii prémiovým britským výrobcem BRETT MARTIN Ltd. nebo SUNLITE od výrobce Palram z Německa. Polykarbonát obsahuje UV filtr, díky kterému vlivem slunce nežloutne ani nekřehne. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál. Oba polykarbonáty MARLON i SUNLITE jsou v ČR otestovány státem akreditovanými zkušebnami jako stavební materiály. Polykarbonát je lehčí než sklo a lépe se s ním i manipuluje. Má výborné tepelně izolační vlastnosti a je opatřen UV vrstvou. Platí přímá úměra, že čím větší tloušťka je, tím je lepší i izolace. Polykarbonátová výplň je hodně odolná a pružná, a právě proto dokáže výborně ustát i silný déšť či krupobití.

Poskytujeme prodlouženu záruku až 10 let na polykarbonát. 

Video: Zahradní skleník VITAVIA IDA

  • rozměry: š 1,31 x h 0,69 x v 1,84 m
  • komůrkový polykarbonát 6 mm
  • koeficient prostupu tepla K= 3,70 W/m2K (sklo 4 mm pouze 5,80 W/m2K) => čím menší číslo, tím větší tepelná izolace
  • 1x střešní okno
  • posuvné dveře
  • plocha skleníku: 0,9 m2
  • barva konstrukce: zelená

Video: Zahradní skleník VITAVIA IDA

RADY A TIPY:

Poslední roky je velkým hitem BIO zelenina. Každý z nás chce být fit a pro své zdraví, se víc než kdy dříve, snažíme udělat maximum. A taková vlastní vypěstovaná zelenina ze zahrádky je tím nejlepším způsobem, jak toho docílit. Krásně červená a chutná rajčátka, nebo voňavá paprika jak z dob našeho dětství. Že je to nemožné? Ne se skleníky z naší nabídky.

Podle čeho se ale v široké nabídce skleníků orientovat?

Nejdůležitější je rozhodnout se, k čemu by měl skleník sloužit (jaký typ zeleniny chcete pěstovat, pro kolik lidí) nebo kam ho na zahradě umístíte. Jestli bude samostatně stojící nebo upevněný ke zdi.

Důležité je také zaměřit se na materiál, z kterého bude skleník postaven. Nejedná se jenom o výplň skleníku (i když to je asi jedna z prvních otázek, která Vám při rozhodnutí se mít skleník, vyvstane), ale i o jeho konstrukci. O tom, jestli je lepší výplň sklo nebo polykarbonát se vede nespočetné množství debat.  100% výhercem ale není ani jeden. Každý z nich má své výhody i nevýhody.

Sklo má výbornou propustnost slunečního světla a v dnešní době je vyráběno v různých povrchových úpravách, takže se nemusí jednat pouze o čiré provedení.  Díky efektu rozptylu slunečních paprsků, nedojde ani k popálení rostlin sluncem. Také vydrží silný vítr či větší zatížení sněhovou pokrývkou. Má však horší izolační vlastnosti a je náchylnější na prasknutí nebo rozbití.  Také je při výběru skleněné výplně potřebné počítat jak s vyšší hmotností celého skleníku, nutností výstavby betonového základu tak i vyššími celkovými náklady.  (složitější příprava před instalací)

Polykarbonát je lehčí než sklo a lépe se s ním i manipuluje. Má výborné tepelně izolační vlastnosti a je opatřen UV vrstvou. Nejčastěji mívá tloušťku 4-10 mm, přičemž platí přímá úměra, že čím větší tloušťka je, tím je lepší i izolace. Polykarbonátová výplň je hodně odolná a pružná a právě proto dokáže výborně ustát i silný déšť či krupobití. Na rozdíl od klasických skleníků, je možné polykarbonátové skleníky upevnit přímo do země bez nutnosti budování betonové podezdívky.

A co se samotné konstrukce týká, můžete volit mezi pozinkovaným profilovaným plechem, plastem, nebo hliníkovým profilem.   

Skleníky dělíme na klasické se sedlovou střechovou a na skleníky s obloukovou střechou.

Důležité je také myslet na způsob odvětrávaní skleníku. A to nejen v létě, kdy hrozí přehřátí skleníku ale také v zimních měsících, aby se zabránilo vzniku a šíření hub a plísní.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní skleníky IDA
Záruka: 10 let polykarbonát / 2 roky konstrukce
Tvar skleníku: Ke zdi domu
Výrobce: Vitavia GARDEN
Podezdívka: Ano, Ne
Délka skleníku: 1,31 m
Šířka skleníku: 0,69 m
Tloušťka zasklení: 6 mm
Zasklení: Polykarbonát
Vyrobeno: Velká Británie
Hmotnost: 17 kg
Barva: zelená
Střešní okna: 1x
Zastavěná plocha: 0,9 m2
Šířka (vnější): 0,69 m
Délka (vnější): 1,31 m
Výška (vnější): 1,84 m
Dveře: jednokřídlé posuvné
Šířka dveří: 0,61 m
Výška dveří: 1,51 m
Ukotvení prosklení: ocelové sponky
Materiál konstrukce: hliníkový skleník
Materiál prosklení: polykarbonát 6 mm
Záruka na konstrukci: 15 let na vybrané vlastnosti AL konstrukce
Záruka na prosklení: smluvní - 10 let na nerozbitnost krupobitím
Základna přibalena: ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: