Zahradní skleník VITAVIA SIRIUS, 3,83 x 3,83 m, sklo 3 mm, černý

Kód: LG1204
Sleva Záruka 15 let Pro náročné Britský skleník
76 890 Kč –28 %
sklenik vitavia sirius sklo cerny best4house
76 890 Kč –28 % 55 025 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta

Nadstandardně kvalitní sedlový skleník ze skla 3 mm a eloxovaných hliníkových profilů od renomovaného výrobce VITAVIA GARDEN LTD z Velké Británie v stříbrné, černé nebo zelené barvě. S dvoukřídlými posuvnými dveřmi, 4 x střešními ventilačními okny, 3 x okapovými svody a pozinkované ocelové základny. Rozměr: 3,83 x 3,83 m. Plocha 13,0 m2. 15 let záruka na konstrukci a 10 let na polykarbonát. AKCE - základna ke skleníku ZDARMA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skleník z Velké Británie, výrobce VITAVIA GARDEN.

AKCE - základna ke skleníku ZDARMA.

Všechny rozměry skleníku SIRIUS a jeho příslušenství naleznete po kliknutí zde.

Prémiový klasický sedlový skleník z kaleného čirého skla síly 3 mm a eloxovaných hliníkových profilů od renomovaného výrobce VITAVIA GARDEN LTD z Velké Británie. Kalené sklo nebo polykarbonát je do hliníkových profilů uchycen pomocí ocelových sponek. Dané řešení je velice kvalitní a významně zvýšilo celkovou stabilitu a pevnost celého skleníku vůči povětrnostním vlivům, jako je silný vítr a i sněhové zatížení. Kvalitu konstrukce zaručuje 15 - letá záruka. Výhodou sedlového skleníku SIRIUS je, že již obsahuje 4 střešní okna, účelné dvoukřídlé posuvní dveře, 3 x okapové svody a pozinkovanou ocelovou základnu. Na střešní okno lze instalovat automatický otvírač střešního okna. Díky němu můžete automaticky regulovat teplotu uvnitř skleníku a nahradit tak manuální otevírání či zavírání oken. Vybírat můžete ze třech barevných variant a to stříbrná – přírodní eloxovaný hliník nebo černá a zelená - barevný lak. Skleník SIRIUS lze postavit na klasickou zděnou podezdívku nebo na ocelovou základnu, která podezdívku nahrazuje. Při stavbě bez podezdívky základnu určitě doporučujeme. 

Uváděné rozměry skleníku jsou max. vnější rozměry skleníku a nemohou být použity pro vyměření a stavbu podezdívky. Podezdívku tak doporučujeme vybudovat až po postavení ocelové konstrukce skleníku. 

Poskytujeme prodlouženu záruku až 15 let na konstrukci. 

Foto: Zahradní skleník VITAVIA SIRIUS

Výplň skleníku SIRIUS tvoří kalené čiré sklo o tloušťce 3 mm, které je velmi odolné vůči úderům a nárazům a v případě, že se tříští, vznikají malé neostré kousky, u kterých se zmenšuje pravděpodobnost zranění. Jedná se o velmi důležitou vlastnost skleníku, kterou ocení hlavně rodiče malých dětí pobíhajících po zahradě. Sklo má výbornou propustnost slunečního světla. Díky efektu rozptylu slunečních paprsků, nedojde ani k popálení rostlin sluncem. Také vydrží silný vítr či větší zatížení sněhovou pokrývkou.

Další varianta zasklení skleníku SIRIUS je čirý dutinkový (komůrkový) polykarbonát MARLON o síle 4 mm s UV ochranou, vyrobený ve Velké Británii prémiovým britským výrobcem BRETT MARTIN Ltd. nebo SUNLITE od výrobce Palram z Německa. Polykarbonát obsahuje UV filtr, díky kterému vlivem slunce nežloutne ani nekřehne. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál. Oba polykarbonáty MARLON i SUNLITE jsou v ČR otestovány státem akreditovanými zkušebnami jako stavební materiály. Polykarbonát je lehčí než sklo a lépe se s ním i manipuluje. Má výborné tepelně izolační vlastnosti a je opatřen UV vrstvou. Platí přímá úměra, že čím větší tloušťka je, tím je lepší i izolace. Polykarbonátová výplň je hodně odolná a pružná, a právě proto dokáže výborně ustát i silný déšť či krupobití.

Poskytujeme prodlouženu záruku až 10 let na polykarbonát. 

  • Prémiový sedlový skleník
  • Zasklení sklem nebo polykarbonátem
  • Účelné dvoukřídlé posuvné dveře
  • Střešní okna a okapové svody v ceně
  • Prodloužená záruka na konstrukci 15 let
  • Jednoduchá montáž - stavebnice

RADY A TIPY:

Poslední roky je velkým hitem BIO zelenina. Každý z nás chce být fit a pro své zdraví, se víc než kdy dříve, snažíme udělat maximum. A taková vlastní vypěstovaná zelenina ze zahrádky je tím nejlepším způsobem, jak toho docílit. Krásně červená a chutná rajčátka, nebo voňavá paprika jak z dob našeho dětství. Že je to nemožné? Ne se skleníky z naší nabídky.

Podle čeho se ale v široké nabídce skleníků orientovat?

Nejdůležitější je rozhodnout se, k čemu by měl skleník sloužit (jaký typ zeleniny chcete pěstovat, pro kolik lidí) nebo kam ho na zahradě umístíte. Jestli bude samostatně stojící nebo upevněný ke zdi.

Důležité je také zaměřit se na materiál, z kterého bude skleník postaven. Nejedná se jenom o výplň skleníku (i když to je asi jedna z prvních otázek, která Vám při rozhodnutí se mít skleník, vyvstane), ale i o jeho konstrukci. O tom, jestli je lepší výplň sklo nebo polykarbonát se vede nespočetné množství debat.  100% výhercem ale není ani jeden. Každý z nich má své výhody i nevýhody.

Sklo má výbornou propustnost slunečního světla a v dnešní době je vyráběno v různých povrchových úpravách, takže se nemusí jednat pouze o čiré provedení.  Díky efektu rozptylu slunečních paprsků, nedojde ani k popálení rostlin sluncem. Také vydrží silný vítr či větší zatížení sněhovou pokrývkou. Má však horší izolační vlastnosti a je náchylnější na prasknutí nebo rozbití.  Také je při výběru skleněné výplně potřebné počítat jak s vyšší hmotností celého skleníku, nutností výstavby betonového základu tak i vyššími celkovými náklady.  (složitější příprava před instalací)

Polykarbonát je lehčí než sklo a lépe se s ním i manipuluje. Má výborné tepelně izolační vlastnosti a je opatřen UV vrstvou. Nejčastěji mívá tloušťku 4-10 mm, přičemž platí přímá úměra, že čím větší tloušťka je, tím je lepší i izolace. Polykarbonátová výplň je hodně odolná a pružná a právě proto dokáže výborně ustát i silný déšť či krupobití. Na rozdíl od klasických skleníků, je možné polykarbonátové skleníky upevnit přímo do země bez nutnosti budování betonové podezdívky.

A co se samotné konstrukce týká, můžete volit mezi pozinkovaným profilovaným plechem, plastem, nebo hliníkovým profilem.   

Skleníky dělíme na klasické se sedlovou střechovou a na skleníky s obloukovou střechou.

Důležité je také myslet na způsob odvětrávaní skleníku. A to nejen v létě, kdy hrozí přehřátí skleníku ale také v zimních měsících, aby se zabránilo vzniku a šíření hub a plísní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skleníky SIRIUS
Záruka: 15 let
Tvar skleníku: Sedlový zahradní skleník
Výrobce: Vitavia GARDEN
Podezdívka: Ano
Délka skleníku: 3,83 m
Šířka skleníku: 3,83 m
Tloušťka zasklení: 3 mm
Zasklení: Sklo
Hmotnost: 430 kg
Barva: černá
Střešní okna: 4x
Zastavěná plocha: 13 m2
Šířka (vnější): 3,83 m
Délka (vnější): 3,83 m
Výška (vnější): 2,54 m
Dveře: dvoukřídlé posuvné
Šířka dveří: 1,22 m
Výška dveří: 1,91 m
Ukotvení prosklení: plastové lišty
Materiál konstrukce: hliníkový skleník
Materiál prosklení: kalené sklo 3 mm
Záruka na konstrukci: 15 let na vybrané vlastnosti AL konstrukce
Záruka na prosklení: 2 roky
Základna přibalena: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: