Sklolaminátová vlnitá deska Guttapral PES

Kód: 1622-15495
Sleva
Značka: Gutta
1 164 Kč –15 %
Sklolaminátová vlnitá deska Guttapral PES
1 164 Kč –15 % 989 Kč 520,53 Kč / 1 m2
Skladem (>5 ks)
Varianta

Sklolaminátová deska v rozměru 0,95  × 2 m s tloušťkou 0,7 mm. Barva čirá. Nadprůměrná životnost. Vyrobená v Německu, UV ochrana.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sklolaminátová lehká deska s profilem vlny v rozměru 0,95 × 2 m s tloušťkou 0,7 mm je vyrobená v Německu. Vhodná pro zastřešení pergol, zahradních a užitkových přístřešků nebo zemědělských a průmyslových hal. Díky svému složení dosahuje nadprůměrné životnosti. Charakterizuje ji velká pevnost a odolnost. Možnost kombinovat s bitumenovými deskami Guttanit, a tak dosáhnout částečného prosvětlení bitumenové střechy. Teplotní odolnost – 20°C až + 80°C. Ideální poměr cena - výkon. Jednoduchá montáž, kterou zvládne každí kutil. 5 let záruka.

  • Vyrobená v Německu
  • Dlouhá životnost
  • Nízká cena
  • UV odolná
  • Jednoduchá, rychlá montáž bez nutnosti spojovacího materiálu

U sklolaminátových desek není možný řez na míru.

 

                                                  Schéma: Rozměry vlny Guttapral

 INSTALACE ZASTŘEŠENÍ:

Před instalaci vlnitých desek je nutné připravit nosnou konstrukci. Konstrukce může být dřevěná, ocelová nebo hliníková.  Doporučujeme při  střešních latí 60 x 40 mm vzdálenost podpěr max. 800 mm. Sklon střechy by mněl být 10° (minimálně 7°), z důvodu odtoku dešťové vody a samočistícího efektu desek dešťovou vodou. Z důvodu absorpce tepla nedoporučujeme pokládat desky na tmavou konstrukci. Skladební šířka při doporučeném přesahu jedné vlny bude 980 mm. Ideální teda je nosnou konstrukci připravit s takovými rozměry, aby byli co nejmenší prořezy desek. Řezání doporučujeme provádět ruční pilkou na železo, kotoučovou pilou s rozbrušovacím diamantovým kotoučem nebo úhlovou bruskou - flexou.  Následně na střešní latě nalepte podkladní pěnovou pásku, která zmírní akustiku a vibrace. Doporučujeme do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát distanční podložku. Potřebné otvory pro vrut je nutné vrtat s otvorem o větším průměru, aby se předešlo poškození desek díky možné dilataci. Používejte pouze vruty s plastovou podložkou a ochrannou čepičkou např. nerez vrut V2A. Spotřeba je cca 12 ks na 1 m2. První lať  kotvíme každou 2. vlnu, následně u středových latí vrtáme každou ve třetím vrcholu. Běžně překládáme 1 až 2 vlny a následně spojujeme jedním spojem. Napojujeme podélným překladem. Při pokládání rolí a desek se začíná na spodní hraně střechy, aby bylo možné přeložit další vrstvu horem s přesahem cca 200 – 350 mm. Kotvící šroub doporučujeme uprostřed překladu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sklolaminátové vlnité desky a role
Záruka: 24 měsíců
Materiál: Sklolaminát
Provedení: Profilovaný
Tvar desky: Vlnitá
Povrch: Jemná struktura
Řez na míru: Ne
Délka: 2 m
Šířka: 0,95 m
Tloušťka: 0,7 mm
Barva: Čirá
Účel: Pergoly, Zahradní přístřešky, Průmyslové haly
Vyrobeno: Německo
Profil vlny: Vlna 95/31 Guttapral
Čistá šířka: 0,855 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: