Vzduchotěsná páska Guttaband

Kód: 2609-11741
Sleva
Značka: Gutta
563 Kč –20 %
Vzduchotěsná páska Guttaband 1 www.best4house.cz
563 Kč –20 % 450 Kč 450 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)
Varianta

Vzduchotěsná páska Guttaband je jednostranně lepící páska vhodná pro vzduchotěsné spojení parotěsných folií, parozábran, OSB desek apod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednostranně lepící vzduchotěsná páska vyrobena ze speciálního silikonového papíru potaženého PE folií. Díky tomuto speciálnímu složení, dokonale kopíruje každý povrch a tím lépe přilne i na nerovné materiály. Páska je určená na zajištění vzduchotěsného spojení parotěsných folií a parozábran v interiéru. Obsahuje vrstvu akrylátového lepidla díky které je vysoce lepivá a tak je vhodná i pro spojení OSB desek a pro utěsnění prostupů a děr v deskách a foliích.

  • Páska se vyznačuje vysokou pevností a lepivostí
  • Velká teplotní odolnost

Foto: Vzduchotěsná páska Guttaband

MONTÁŽ

Před aplikací pásky musí být lepené plochy pevné a konzistentní, osušené, očištěné od prachu, nečistot a mastnoty. Taktéž musí být odstraněny případné zbytky lepidla a podobných látek. Styčné plochy nesmí být ošetřeny antiadhezivními nátěry, slepené plochy zas nesmí být pod vodou a také v permanentním tahu, či pod tlakem. V případě, že lepíme pásku na místech, kde je zvýšené napětí nebo vznikají vrásky, je potřebné pásku naříznout a znovu přelepit. Při slepování OSB desek doporučujeme pásku hodně silně přitlačit na lepenou plochu, případně přejíždět gumovým válečkem pro maximální přilnutí.

Nedoporučujeme slepovat vícevrstvé folie nebo folie, které nemají dostatečnou pevnost pro udržení tahu. Zároveň by však slepený materiál neměl být nepřiměřeně napjatý a v tahu. Záruku nelze uplatnit při použití na stavby sauny a bazénu.

Před aplikací začátek pásky oddělíme od podkladní vrstvy (slícujte spojované plochy, vycentrujte pásku a poté nalepte). Postupně odlepujte pásku od podkladní vrstvy (dbejte na to, aby nalepená páska zůstala hladká bez vrásek a záhybů). Nalepenou pásku důkladně přitlačte k podkladu. V případě mezikrokevní izolace - vata, polystyren - doporučujeme slepovat fólii v oblasti krokví, pokud je izolace vkládána dodatečně, je potřeba folie předem slepit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepící pásky
Záruka: 24 měsíců
Nosný materiál: zesílený papír opatřený vrstvou PE
Nosná vložka: silikonový papír
Lepidlo: modifikované akrylátové disperzní lepidlo, nesolventní, EC1Plus
Šíře a návin: 50 mm x 40 m
Množství naneseného lepidla: 210 g / m2
Lepivost: dle DIN EN 1939, cca 35 N / 25 mm
Možno aplikovat od teploty: od 5°C
Tepelná odolnost: -40°C až 100 °C, skladovat při teplotě 15 - 25 °C, vlhkost 40 - 60 %
Tloušťka lepidla: 0,31 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: