Paropropustná fólie Eurofol 135 (kontaktní)

Kód: 154-118
Sleva
Značka: Gutta
1 883 Kč –15 %
Paropropustná fólie Eurofol 135 kontaktní 3 www.best4house.cz.jpg.png
1 883 Kč –15 % 1 600 Kč 21,33 Kč / 1 m2
Skladem (>5 ks)
Varianta

Paropropustná, kontaktní, 3 - vrstvá difuzní folie pod střešní krytinu, Eurofol 135. Folii lze použít pro všechny šikmé střešní konstrukce již od sklonu 17° (větrané, nevětrané, podbité i nepodbité) jako doplňkovou hydroizolaci i jako větrozábranu. Hodí se pod různé střešní krytiny (keramické, betonové, kovové tašky). Barva šedá.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Střešní folie Eurofol 135 je kontaktní 3-vrstvá difúzně otevřená folie, která slouží k vytvoření doplňkové hydroizolační vrstvy šikmé střechy, popř. provětrávané fasády (bez přiznaných spár). Je vyrobená z polypropylenových textilií a vodotěsného filmu. Ochraňuje dřevěné prvky krovu, či fasádního roštu a tepelnou izolaci před vodou v případě poškození nebo netěsnostech střešní krytiny či fasádního obkladu. Zlepšuje vzduchotěsnost střešního nebo fasádního pláště. Vysoká mechanická odolnost umožňuje pokládku přímo na tepelnou izolaci, popř. dřevěné bednění, čímž umožňuje využití celé výšky krokve nebo konstrukce fasádního roštu pro vložení tepelné izolace. Difúzní folie zároveň vysoce propouští vodní páry (hodnota Sd 0,02) a umožňuje tak odvětrání vodních par prostupujících z interiéru např. z důvodu nedokonale provedené parotěsnící vrstvy na vnitřní straně střešního pláště. 

Folie Eurofol 135 je vhodná pro méně náročné aplikace nebo dočasné zakrytí.

  • Na tepelnou izolaci i bednění
  • Spolehlivá ochrana podstřeší
  • Vysoká paropropustnost a mechanická odolnost
  • UV ochrana 1 měsíc

MONTÁŽ

Folii je možné aplikovat horizontálně nebo vertikálně, potištěnou stranou směrem ke střešní krytině (exteriéru). Pokládat se začíná u okapu a postupuje se směrem k hřebeni. Horizontální i vertikální překrytí je minimálně 10 cm (podle sklonu střechy). V případě menšího sklonu střechy (méně než 22°) se doporučuje zvětšit přesahy na 20 cm. Vertikální přesahy musí být umístěny na krokvích a zajištěny kontralatěmi. Folie se připevňuje nekorodujícími hřeby s plochou hlavou nebo pomocí mechanické sešívačky (a to vždy buď kryté přesahem dalšího pásu nebo kontralatí). Přesahy difuzní folie kontaktní doporučujeme slepit oboustrannou páskou Reparband, případně i přelepit jednostrannou páskou. Při montáží jednotlivých pásů je potřebné dbát, aby na materiálu nevznikaly vlnky a jiné nerovnosti, které by zamezovaly odvodu vody směrem k okapu nebo naopak přiváděly vodu ve směru ke kontralatím. Spodní okraj kontaktní střešní folie končí v dolní části na okapovém plechu. V případě, že jen u přesahu střechy směrem k okapu je folie podložena bedněním (ostatní plocha fólie leží přímo na krokvích), nesmí vznikat "schod" (rozdílná výšková úroveň) mezi plochou folie na krokvích a plochou folie na bednění u přesahu střechy. To se řeší buď zapuštěným bedněním do krokví nebo navýšením výšky krokve vyrovnávací latí.

Pod kontralatě doporučujeme použít Guttaband těsnící pásku. Uvedená doporučení platí zejména při nižších sklonech, návětrných stranách střech.

Prořezy pro otvory jako jsou střešní okna, komíny, atd. se provádějí co nejmenší, okraje folie k těmto prvkům se lepí oboustrannou páskou – Reparband/ Butylband. Případné protržení kontaktní folie je nutno opravit kusem originální folie přilepeným páskou Reparband. Okraje prořezů a poškození doporučujeme přelepit jednostrannými páskami.

Při montáži střešních fólií je nutné zajistit řádné odvětrání střešního pláště:

- prostor pro odvětrání mezi folií a krytinou vymezit kontralatěmi o normou dané tloušťce

- ponechat dostatečný prostor pro vstup vzduchu u okapního a výstup u hřebenového okraje střechy

- ponechat dostatečný prostor pro proudění vzduchu pod krytinou po celé ploše střešního ramene

Chemická impregnace dřevěných střešních konstrukcí nad i pod folií musí být prováděna v dostatečném předstihu a dřevo před impregnací musí mít vlhkost dle příslušné normy (nesmí být mokré). Taktéž impregnace musí být před pokládkou folie zaschlá. Nedodržení daných podmínek může vést ke snížení či úplné ztrátě vodotěsnosti folie působením chemických složek impregnace.

V případě nepříznivých klimatických podmínek při pokládce i následně až do úplného zakrytí, je třeba kontaktní folie pod střešní krytinu Guttafol (i ostatní části střešního pláště) chránit použitím zakrývacích plachet Guttaplane.

Vzhledem k uvedenému a nepříznivým účinkům UV záření na kontaktní fólie pod střešní krytinu je nutné:

- folii položenou na střeše objektu co nejdříve (do 1 měsíce po pokládce) zakrýt střešní krytinou

- zakrýt/zatemnit veškeré otvory do podkroví (okna fasádní, střešní, vikýře…), které by osvětlovaly nekrytou difúzní folii po delší než výše uvedenou dobu

- případné poškození střešní krytiny neprodleně opravit

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kontaktní fólie
Záruka: 24 měsíců
Materiál: polypropylenová textílie
Rozměry: 50 x 1,5 m
Plošná hmotnost: 135 g/m2
Tepelná stálost: od -30°C do + 90°C
Paropropustnost Sd: 0,02 m
UV ochrana: 1 měsíc

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: