Zahradní skleník DODO 210, 2,10 x 3 m, polykarbonát 4 mm

Kód: LG2240
Sleva Záruka 10 let Lidovka
13 195 Kč –18 %
skleník LANITPLAST DODO 210 www.best4house.cz 8
13 195 Kč –18 % 10 750 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta

Robustní obloukový zahradní skleník z pozinkovaných ocelových trubek o tloušťce až 1 mm. S délkou od 4 m do 12 m, šířkou 2,10 m a extrémní výškou 230 cm. S tloušťkou zasklení polykarbonátem od 4 mm do 8 mm, britské výroby s UV ochranou. Bez nutnosti základů. Skleník je průchozí. Prodloužená záruka. DárekTeploměr / vlhkoměr v ceně 299 Kč + kroucené tyčky na rajčata - sada 4 kusů 6 mm x 180 cm v ceně 224 Kč.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Polykarbonát z Velké Británie, konstrukce z Polska, kompletace v ČR.

DárekTeploměr / vlhkoměr v ceně 299 Kč + kroucené tyčky na rajčata - sada 4 kusů 6 mm x 180 cm v ceně 224 Kč. Akce do 15.4. 2022 nebo do vyprodání zásob.

Všechny rozměry skleníku DODO 210 a 314 včetně příslušenství naleznete po kliknutí zde.

Skleník DODO 210 je robustní zahradní skleník z galvanicky pozinkovaných bezúdržbových ocelových obdélníkových nosných oblouků 40 x 20 mm o síle stěny 0,85 - 1,05 mm, spojený podélnými trubkami 20 x 15 mm. Profily jsou do sebe zasunuty obdobně jako v stanové konstrukci a díky tomuto systému je velice jednoduchá montáž. Největší výhodou skleníku DODO 210 jsou jeho rozměry a především extrémní výška 230 cm. Skleník DODO 210 se šířkou 2,10 m má také zvýšenou hustotu nosných oblouků na pouhých 100 cm vedle sebe, a i proto je vhodný i do vyšších poloh a horších klimatických podmínek. Dvoudílné dveře jsou osazené jak v předu, tak i vzadu, přičemž lze otevřít jen horní část dveří jako okno pro větráni a tím při větrání zamezit vstupu zvířat. Střešní okno lze doobjednat. Skleník je průchozí.

Výplň skleníku tvoří čirý dutinkový (komůrkový) polykarbonát o síle 4 mm, 6 mm nebo 8 mm s UV ochranou, vyrobený ve Velké Británii prémiovým britským výrobcem BRETT MARTIN Ltd. Jeden z nejkvalitnějších polykarbonátů na evropském trhu. Polykarbonát obsahuje koextrudovaný přitavený UV filtr, díky kterému vlivem slunce nežloutne ani nekřehne. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál. Odolností proti povětrnostním vlivům předčí všechny běžné desky. Nejodolnější vůči výkyvům počasí, sněhovému zatížení a krupobití. I po mnohaletém účinku tropického podnebí zjišťujeme jen velmi malou změnu jeho čirosti nebo zbarvení. Výplň skleníku s polykarbonátem o tloušťce 4 mm je určený pro běžné využití, o tloušťce 6 mm pro náročnější zahrádkáře a zasklením o tloušťce 8 mm pro profesionální využití.

Poskytujeme prodlouženu záruku až 10 let na polykarbonát. 

Usazení skleníku na zahradu není technicky náročné. Konstrukce skleníku se vkládá do základového výkopu, který se provádí pouze po obvodu skleníku. Skleník DODO 210 není nutné podezdívat, postačí pouze zakopat do cca 20 - 35 cm hluboké brázdy a zafixovat silnými kotvami ve tvaru písmene T, které pak brání vytržení skleníku ze země. Skleník DODO 210 lze ukotvit i na dřevěnou, zděnou nebo betonovou podezdívku. Podezdívku doporučujeme vybudovat až po postavení ocelové konstrukce skleníku.

Foto: Zahradní skleník DODO 210, 2,10 x 3 m, 4 mm

  • Masivní ocelový obloukový zahradní skleník
  • Trubková konstrukce o síle až 1 mm
  • Zvýšena hustota nosných oblouků
  • Prodloužena záruka na polykarbonát 10 let
  • Skleník DODO 210 je průchozí
  • Výplň polykarbonátem prémiovým britským výrobcem BRETT MARTIN
  • 2x dvoudílné dveře na pantech s ventilačním oknem 
  • Instalace skleníku do země i na podezdívku
  • Jednoduchá montáž

BALENÍ:

Skleníky DODO 210 jsou jakousi stavebnicí. V jedné zásilce obdržíte jak balení profilů, tak i příslušný počet polykarbonátových desek. Jeden kus je vždy použit pro nařezání čela a dveří. Zbylé plastové desky se už neřežou a použijí se na samotné zastřešení.

Pokud hledáte prostorný a odolný skleník, který na zahradu postavíte bez nutnosti stavby podezdívky, tak jste v kategorii Obloukové skleníky, správně.

Tyto skleníky se díky obloukové konstrukci vyznačují výbornou odolností. Odolají i silnému větru či větší sněhové pokrývce. Oblouková konstrukce zároveň poskytuje efektivnější využití vnitřního prostoru. Další nezanedbatelnou výhodou je, že při montáži skleníku není potřebné budovat žádnou betonovou základnu a skleník na zahradu umístíte pomocí silných kotev. 

RADY A TIPY:

Poslední roky je velkým hitem BIO zelenina. Každý z nás chce být fit a pro své zdraví, se víc než kdy dříve, snažíme udělat maximum. A taková vlastní vypěstovaná zelenina ze zahrádky je tím nejlepším způsobem, jak toho docílit. Krásně červená a chutná rajčátka, nebo voňavá paprika jak z dob našeho dětství. Že je to nemožné? Ne se skleníky z naší nabídky.

Podle čeho se ale v široké nabídce skleníků orientovat?

Nejdůležitější je rozhodnout se, k čemu by měl skleník sloužit (jaký typ zeleniny chcete pěstovat, pro kolik lidí) nebo kam ho na zahradě umístíte. Jestli bude samostatně stojící nebo upevněný ke zdi.

Důležité je také zaměřit se na materiál, z kterého bude skleník postaven. Nejedná se jenom o výplň skleníku (i když to je asi jedna z prvních otázek, která Vám při rozhodnutí se mít skleník, vyvstane), ale i o jeho konstrukci. O tom, jestli je lepší výplň sklo nebo polykarbonát se vede nespočetné množství debat.  100% výhercem ale není ani jeden. Každý z nich má své výhody i nevýhody.

Sklo má výbornou propustnost slunečního světla a v dnešní době je vyráběno v různých povrchových úpravách, takže se nemusí jednat pouze o čiré provedení.  Díky efektu rozptylu slunečních paprsků, nedojde ani k popálení rostlin sluncem. Také vydrží silný vítr či větší zatížení sněhovou pokrývkou. Má však horší izolační vlastnosti a je náchylnější na prasknutí nebo rozbití.  Také je při výběru skleněné výplně potřebné počítat jak s vyšší hmotností celého skleníku, nutností výstavby betonového základu tak i vyššími celkovými náklady.  (složitější příprava před instalací)

Polykarbonát je lehčí než sklo a lépe se s ním i manipuluje. Má výborné tepelně izolační vlastnosti a je opatřen UV vrstvou. Nejčastěji mívá tloušťku 4-10 mm, přičemž platí přímá úměra, že čím větší tloušťka je, tím je lepší i izolace. Polykarbonátová výplň je hodně odolná a pružná a právě proto dokáže výborně ustát i silný déšť či krupobití. Na rozdíl od klasických skleníků, je možné polykarbonátové skleníky upevnit přímo do země bez nutnosti budování betonové podezdívky.

A co se samotné konstrukce týká, můžete volit mezi pozinkovaným profilovaným plechem, plastem, nebo hliníkovým profilem.   

Skleníky dělíme na klasické se sedlovou střechovou a na skleníky s obloukovou střechou.

Důležité je také myslet na způsob odvětrávaní skleníku. A to nejen v létě, kdy hrozí přehřátí skleníku ale také v zimních měsících, aby se zabránilo vzniku a šíření hub a plísní.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Skleníky DODO 210 a 314
Záruka: 10 let
Tvar skleníku: Obloukový zahradní skleník
Výrobce: Lanit Plast
Podezdívka: Ne
Délka skleníku: 3 m
Šířka skleníku: 2,10 m
Tloušťka konstrukce: 1 mm
Tloušťka zasklení: 4 mm
Zasklení: Polykarbonát
Hmotnost: 60 kg
Barva: stříbrná
Rozteč nosných oblouků: 1,00 m
Střešní okna: ne, (lze dokoupit)
Zastavěná plocha: 6,3 m2
Výška (vnější): 2,30 m
Dveře: 2x na pantech
Šířka dveří: 0,89 m
Výška dveří: 1,80 m
Materiál konstrukce: ocelový skleník
Materiál prosklení: polykarbonát 4 mm
Záruka na prosklení: smluvní - 10 let na nerozbitnost krupobitím
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LK Avatar autora | 21.1.2024
Rychlé dodání i přijatelná cena. Už se těším na jaro, až skleník sestavíme. Zatím je zabalen v pergole.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: