Zahradní skleník DODO 400, 4 x 4 m, polykarbonát 6 mm

Kód: LG2161
Sleva Záruka 10 let Doporučujeme
30 940 Kč –28 %
skleník LANITPLAST URAL 4 nebo 6 m www.best4house.cz
30 940 Kč –28 % 22 265 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta

Velký masivní ocelový skleník s extrémní šířkou, s dvěma dvoukřídlými dveřmi, s ventilačním oknem z galvanických pozinkovaných ocelových jeklů o tloušťce až 1 mm.  Vyniká délkou od 4 m do 12 m a šířkou 4 m, tloušťkou zasklení polykarbonátem od 6 mm do 10 mm, britské výroby, s UV ochranou. Bez nutnosti základů. Skleník je průchozí. Prodloužená záruka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Polykarbonát z Velké Británie, konstrukce z Polska, kompletace v ČR.

Všechny rozměry skleníku DODO 400 včetně příslušenství naleznete po kliknutí zde.

Skleník DODO 400 je masivní ocelový zahradní skleník z galvanicky pozinkovaných bezúdržbových ocelových obdélníkových nosných oblouků 40 x 20 mm o síle stěny 0,85 - 1,05 mm, spojený podélnými trubkami 20 x 15 mm. Profily jsou do sebe zasunuty obdobně jako v stanové konstrukci a díky tomuto systému je velice jednoduchá montáž. Skleník DODO 400 vyniká extrémní šířkou 4 m a má také zvýšenou hustotu nosných oblouků na pouhých 67 cm vedle sebe, a i proto je vhodný i do vyšších poloh a horších klimatických podmínek. Dvoudílné dveře jsou osazené, jak v předu, tak i vzadu, přičemž lze otevřít jen horní část dveří jako okno pro větráni a tím při větrání zamezit vstupu zvířat. Střešní okno lze doobjednat. Skleník je průchozí.

Výplň skleníku DODO 400 tvoří čirý dutinkový (komůrkový) polykarbonát o síle 6 mm, 8 mm nebo až 10 mm s UV ochranou, vyrobený ve Velké Británii prémiovým britským výrobcem BRETT MARTIN Ltd. Jeden z nejkvalitnějších polykarbonátů na evropském trhu. Polykarbonát obsahuje koextrudovaný přitavený UV filtr, díky kterému vlivem slunce nežloutne ani nekřehne. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál. Odolností proti povětrnostním vlivům předčí všechny běžné desky. Nejodolnější vůči výkyvům počasí, sněhovému zatížení a krupobití. I po mnohaletém účinku tropického podnebí zjišťujeme jen velmi malou změnu jeho čirosti nebo zbarvení. Výplň skleníku s polykarbonátem o tloušťce 6 mm je určený pro běžné využití, o tloušťce 8 a 10 mm pro náročnější zahrádkáře nebo pro profesionální využití.

Poskytujeme prodlouženu záruku až 10 let na polykarbonát. 

Usazení skleníku DODO 400 na zahradu není technicky náročné. Konstrukce skleníku se vkládá do základového výkopu, který se provádí pouze po obvodu skleníku. Skleník DODO 400 není nutné podezdívat, postačí pouze zakopat do cca 20 - 35 cm hluboké brázdy a zafixovat silnými kotvami ve tvaru písmene T, které pak brání vytržení skleníku ze země. Skleník DODO 400 lze ukotvit i na dřevěnou, zděnou nebo betonovou podezdívku. T-profily zapusťte do zděné či betonové podezdívky. Podezdívku doporučujeme vybudovat až po postavení ocelové konstrukce skleníku.

Foto: Zahradní skleník z polykarbonátu DODO 400

  • Velký masivní ocelový obloukový zahradní skleník
  • Extrémní šířka 4 m s dvěma dvoukřídlými dveřmi s ventilačním oknem
  • Jeklová konstrukce o síle až 1 mm
  • Zvýšena hustota nosných oblouků
  • Prodloužena záruka na polykarbonát 10 let
  • Skleník DODO 400 je průchozí
  • Výplň polykarbonátem prémiovým britským výrobcem BRETT MARTIN 
  • Instalace skleníku do země i na podezdívku
  • Jednoduchá montáž

Video: Zahradní skleník z polykarbonátu DODO 400

Pokud hledáte prostorný a odolný skleník, který na zahradu postavíte bez nutnosti stavby podezdívky, tak jste v kategorii Obloukové skleníky, správně.

Tyto skleníky se díky obloukové konstrukci vyznačují výbornou odolností. Odolají i silnému větru či větší sněhové pokrývce. Oblouková konstrukce zároveň poskytuje efektivnější využití vnitřního prostoru. Další nezanedbatelnou výhodou je, že při montáži skleníku není potřebné budovat žádnou betonovou základnu a skleník na zahradu umístíte pomocí silných kotev. 

Video: Zahradní skleník z polykarbonátu DODO 400

RADY A TIPY:

Poslední roky je velkým hitem BIO zelenina. Každý z nás chce být fit a pro své zdraví, se víc než kdy dříve, snažíme udělat maximum. A taková vlastní vypěstovaná zelenina ze zahrádky je tím nejlepším způsobem, jak toho docílit. Krásně červená a chutná rajčátka, nebo voňavá paprika jak z dob našeho dětství. Že je to nemožné? Ne se skleníky z naší nabídky.

Podle čeho se ale v široké nabídce skleníků orientovat?

Nejdůležitější je rozhodnout se, k čemu by měl skleník sloužit (jaký typ zeleniny chcete pěstovat, pro kolik lidí) nebo kam ho na zahradě umístíte. Jestli bude samostatně stojící nebo upevněný ke zdi.

Důležité je také zaměřit se na materiál, z kterého bude skleník postaven. Nejedná se jenom o výplň skleníku (i když to je asi jedna z prvních otázek, která Vám při rozhodnutí se mít skleník, vyvstane), ale i o jeho konstrukci. O tom, jestli je lepší výplň sklo nebo polykarbonát se vede nespočetné množství debat.  100% výhercem ale není ani jeden. Každý z nich má své výhody i nevýhody.

Sklo má výbornou propustnost slunečního světla a v dnešní době je vyráběno v různých povrchových úpravách, takže se nemusí jednat pouze o čiré provedení.  Díky efektu rozptylu slunečních paprsků, nedojde ani k popálení rostlin sluncem. Také vydrží silný vítr či větší zatížení sněhovou pokrývkou. Má však horší izolační vlastnosti a je náchylnější na prasknutí nebo rozbití.  Také je při výběru skleněné výplně potřebné počítat jak s vyšší hmotností celého skleníku, nutností výstavby betonového základu tak i vyššími celkovými náklady.  (složitější příprava před instalací)

Polykarbonát je lehčí než sklo a lépe se s ním i manipuluje. Má výborné tepelně izolační vlastnosti a je opatřen UV vrstvou. Nejčastěji mívá tloušťku 4-10 mm, přičemž platí přímá úměra, že čím větší tloušťka je, tím je lepší i izolace. Polykarbonátová výplň je hodně odolná a pružná a právě proto dokáže výborně ustát i silný déšť či krupobití. Na rozdíl od klasických skleníků, je možné polykarbonátové skleníky upevnit přímo do země bez nutnosti budování betonové podezdívky.

A co se samotné konstrukce týká, můžete volit mezi pozinkovaným profilovaným plechem, plastem, nebo hliníkovým profilem.   

Skleníky dělíme na klasické se sedlovou střechovou a na skleníky s obloukovou střechou.

Důležité je také myslet na způsob odvětrávaní skleníku. A to nejen v létě, kdy hrozí přehřátí skleníku ale také v zimních měsících, aby se zabránilo vzniku a šíření hub a plísní.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Skleníky DODO 400
Záruka: 10 let
Tvar skleníku: Obloukový zahradní skleník
Výrobce: Lanit Plast
Podezdívka: Ne
Délka skleníku: 4 m
Šířka skleníku: 4 m
Tloušťka konstrukce: 1 mm
Tloušťka zasklení: 6 mm
Zasklení: Polykarbonát
Hmotnost: 150 kg
Barva: stříbrná
Rozteč nosných oblouků: 0,67 m
Střešní okna: volitelné příslušenství
Zastavěná plocha: 16 m2
Šířka (vnější): 4,00 m
Délka (vnější): 4,00 m
Výška (vnější): 2,22 m
Dveře: 2x dvoukřídlé na pantech
Šířka dveří: 1,92 m
Výška dveří: 1,80 m
Materiál konstrukce: ocelový skleník
Materiál prosklení: polykarbonát 6 mm
Záruka na konstrukci: 2 roky
Záruka na prosklení: smluvní - 10 let na nerozbitnost krupobitím

Video

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: