Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech od 21.6. do 1.7. 2024 nebude v provozu naše infolinka. Veškeré objednávky budou zpracovány bez omezení. V případě nutnosti nás kontaktujte emailem na info@best4house.cz. Děkujeme za pochopení. Váš tým Best4house

Finská sauna KARIBU SANDRA

Kód: LG1953
Sleva Lidovka Doprava zdarma
Značka: KARIBU
50 576 Kč –40 % 29 990 Kč
Skladem (3 ks)
Varianta

Finská interiérová sauna určena pro dvě ležící osoby vyrobena v Německu ze severského masivního smrku o síle 38 mm a celoskleněných dveří z kouřového bezpečnostního skla o síle 8 mm. Vnější rozměry: 1,45 x 1,45 x 1,87 m. Vybavena je dvěma lavicemi ze smrkového dřeva a dřevěným ochranným rámem na kamna.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finská interiérová sauna nejvyšší kvality, s precizním zpracováním určena pro dvě ležící osoby vyrobena ze severského masivního smrku o síle 38 mm a celoskleněných dveří z kouřového bezpečnostního skla o síle 8 mm bez efektu zrcadleníDveře můžete instalovat pro otevírání do levé nebo pravé strany. Průchozí rozměr dveří je 64 x 162 cm. Sauna je vybavena dvěma lavicemi ze smrkového dřeva 1x šířka 57 cm + 1x šířka 27 cm, max 250 kg a dřevěným ochranným rámem na kamna. 

Sauna je vyrobená v Německu renomovanou společností Karibu Holztechnik v závodech Brémy. Finská interiérová sauna se snoubí s nejlepší funkčností a jedinečným designem. Vyznačuje se vysokou úrovní dílenského zpracování. Dřevěné profily ze severu Evropy o tloušťce 38 mm jsou perfektně vyfrézovány a jsou chemicky naprosto neošetřeny, ani namořeny a ani nalakovány. Během saunování teda nedochází k uvolňování žádných nežádoucích látek. Stěny finské sauny jsou sestaveny ze speciálně hlazených prken s dvojitým perem a drážkou, to garantuje neobyčejnou vysokou pevnost spoje. 

Sauna nemá vlastní podlahu, doporučujeme ji umístit pouze v místnosti s podlahovou krytinou, ideálně dlažbou. Do stropu může být instalováno dodatečné LED osvětlení.

 • Vyrobená renomovanou společností v Německu
 • Ze severského masivního smrku o síle 38 mm
 • Celoskleněné dveře z kouřového bezpečnostního skla o tloušťce 8 mm
 • Čtvercové rozměry 145 x 145 cm
 • Dlouhá životnost

Video: Finská sauna KARIBU

Finská sauna působí velice dobře na psychiku člověka. Saunování je příjemná relaxace, posiluje imunitu a má dobrý preventivní účinek proti infekcím horních cest dýchacích, alergiím, povzbuzuje a vylaďuje nervové i hormonální funkce organismu. Využívá se také k prohřátí kloubů a končetin. V sauně jsou saunová kamna (původní název kiuas), která vyhřejí místnost na teplotu od 60 do 120 °C. V sauně jsou na kamnech kameny, na které se nalévá voda, aby následně vznikla pára a na chvíli se zvýšila vlhkost vzduchu. Vlhkost vzduchu ve finské sauně je obvykle malá, relativně několik desítek procent.

Foto: Finská sauna KARIBU SANDRA

Doporučujeme dokoupit kompatibilní saunová kamna KARIBU dle vlastní volby:

Kamna 3,6 kW

Úsporná elektrická kamna 3,6 kW s integrovaným ovladačem přímo na kamnech nebo s externím ovladačem pro montáž zvenku sauny. Kamna jsou opatřena klasickou šňůrou a můžete je ihned zapojit do zásuvky 230 V. Výhodou je jednoduché zapojení bez nutnosti elektrikáře. Nevýhodou je o něco delší doba vyhřívání sauny.

Kamna 9 kW

Mnohem výkonnější 9 kW kamna s integrovaným ovladačem přímo na kamnech nebo s externím digitálním ovladačem určené pro montáž zvenku sauny. Vyžaduji ale 400 V, jištění 16 A, kabel 5 x 2,5 mm, proto zapojení doporučujeme odborníkem. Velice velkou výhodou je rychlé vyhřátí sauny. Nevýhodou je prvotní komplikovanější zapojení a vyšší spotřeba proudu.

Kamna KARIBU mají vnitřní část vyrobenou z koroze odolných materiálů a dodáváme je včetně 18 kg saunových kamenů.

Rozměry balení:

 • paleta 202 x 116 x 53 cm / 270 kg

    Doplňkové parametry

    Kategorie: Vnitřní finské sauny
    Záruka: 2 roky
    Typ sauny: vnitřní
    Výrobce: KARIBU HOLZTECHNIK
    Materiál konstrukce: severský smrk
    Tloušťka stěny: 38 mm
    Dveře: celoskleněné - kouřové sklo 8 mm
    Materiál lavic: smrkové dřevo
    Počet lavic: 2x / 1x šířka 57 cm + 1x šířka 27 cm
    Funkce ionizace: ne
    Vestavěné rádio: ne
    Počet topidel: 0
    Výkon topidla: 0
    Typ topidla: bez
    Počet osob: 2
    Doporučená kamna: 3,6 kW nebo 9 kW
    Šířka (vnější): 1,45 m
    Hloubka: 1,45 m
    Výška (vnější): 1,87 m
    Hmotnost: 250 kg

    Video

    Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

    Nevyplňujte toto pole:

    Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

    Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

    Nevyplňujte toto pole: